Pişirme İpuçları

Evde Tereyağı Yapımı

Hem çocuklar hem de yetişkinler için bu eğlenceli eski moda aktivitede Ev Yapımı Tereyağı 2’nin nasıl farklı şekillerde yapıldığını öğrenin! Kendi tereyağını çalkalamak ve kendi ayranını yapmak çok kolay!

Batı Amerika Birleşik Devletleri’nde büyümek, Amerikan Batı mirasının ve bölgeyi dolduran ve bugünkü haline getiren öncü mirasın birçok kutlaması var. Toplumda ve okulda öncü kutlamalarda her zaman yapıyor gibi göründüğümüz etkinliklerden biri kendi tereyağımızı yapmaktı.

Ev yapımı tereyağı çeşitli şekillerde yapılabilir. Bir mason kavanozu, her yaştan ve beceri seviyesinden insan için eğlenceli ve erişilebilir bir aktivite yapar. Tek ihtiyacınız olan bir kavanoz ve biraz krema. Daha az kol egzersizi için el veya ayaklı mikser de kullanabilirsiniz.

Evde Tereyağı Yapımı
Evde Tereyağı Yapımı
 • SARSILMIŞ YÖNTEM İÇİN KAVANOZ BOYUTU:

  İstediğiniz boyutta kavanoz kullanabilirsiniz. Bebek maması kavanozları küçük eller için biraz daha kolaydır, bu nedenle bu aktiviteyi daha küçük çocuklarla yapıyorsanız bunları kullanmayı düşünün. Tarif, kullandığınız kavanozun boyutuna göre değişir. Kavanozu sadece yarısına kadar yoğun krema ile doldurmak istiyorsunuz. Kremanın tereyağına dönüşebilmesi için kavanozda alana ihtiyacınız var.

 • TUZ SEÇENEKLERİ:

  Yazıldığı gibi, tarif tuzsuz tereyağı içindir. Tuzlu tereyağı ister misin? Çalkalamadan veya karıştırmadan önce kremaya biraz tuz ekleyin (1 fincan krema için 1/4 çay kaşığı tuz). Tereyağınız çalkalandıktan sonra, bazı gurme tereyağı seçenekleri için otlar, bal ve diğer tatlandırıcıları da ekleyebilirsiniz.

 • BAL TEREYAĞI:

  Buraya gerçekten ballı tereyağı yapmak için geldiğinizi biliyoruz, bu yüzden bu tarif tam size göre. Tereyağınız hazırlandıktan sonra içine 2:1 oranında bal ekleyebilirsiniz. Bu tarif yaklaşık 1/2 fincan tereyağı yapacaktır, bu nedenle 1/4 fincan bal eklemek isteyeceksiniz. Delicesine tatlı bir dişin var mı? Devam edin ve 1: 1 oranını kullanın ve 1/2 bardağın tamamını 1/2 bardak hazırlanmış tereyağınıza ekleyin.

 • EV YAPIMI TEREYAĞIMI NASIL SAKLAMALIYIM? NE KADAR SÜRECEK?

  Tereyağı oda sıcaklığında 3-5 gün ve buzdolabında yaklaşık 7-10 gün iyi kalacaktır. Ne kadar süre dayanacağı, kremanızın yaşına ve ayrağını ne kadar iyi durulayabildiğinize bağlıdır. Ev yapımı tereyağının arkasındaki fikir, birkaç gün içinde taze yenilmesidir. Sarılı veya hava geçirmez bir kapta saklayın. Tereyağı oluştuktan sonra kalan sıvı ayrandır.

Related Articles

How To Use Knife in The Kitchen

admin

Tavada Yumurta Nasıl Yapılır

admin

Soğan Nasıl Doğranır

admin

Yorum Yapabilirsiniz