Bebek Sağlığı

Bebekler İçin Ağrı Kesici Ateş Düşürücü Şurup İsimleri

Bebekler İçin Ağrı Kesici Ateş Düşürücü Şurup İsimleri

Bebekler İçin Ağrı Kesici Ateş Düşürücü Şurup İsimleri Yazımızın Detayları.

Yeni doğan bebekler, bağışıklık sistemlerinin zayıf olmasından dolayı, birçok farklı hastalık türüne bulaşabilmektedirler. Bu durumun başlıca nedenlerinden birisi ise bebeklerin küçük veya yeni doğdukları için yeterli olarak beslenememeleri ve bunun yanında onların vücutları için gerekli olan protein, kalsiyum ve vitaminler gibi gerekli özellikleri almamaları nedeni ile bebek ve çocuklarda hastalıklar sıkça görülmektedir.

Bunun yanında ise ayrıca bebek ve çocuklarda etraflarında gördükleri birçok şeyi ağızlarına koyduklarından ötürü, birçok farklı mikrop çeşidini de vücutlarına bu şekilde kolayca almaktadırlar. Bu durumda ebeveynlerin, çocukların ağızlarına koydukları şeyleri özenle dikkat etmeli ve bu çocuğun ağzına bir şey koyamaması için onu uyarmalılardır. Bunun yanında yeni doğan bebekler dikkatli bir şekilde beslenmelidir ve mamanın yanında vitamin ve protein içeren takviye gıdaları da verilmelidir. İşte bebekler için ağrı kesici ilaçları ve daha fazlası.

Bebekler İçin Ağrı Kesici Ateş Düşürücü Şurup İsimleri

Bebekler ve Çocuklar Neden Hasta Olur?

Çocuklar ve bebekler diğer kişilere göre daha kolay ve daha çok hasta olurlar. Bu durum genelde anne ve babanın canını sıkmaktadır. Bununla birlikte ebeveynler sıklıkla çocuklarını doktora götürmektedirler. Çocuk ve bebeklerde en fazla soğuk algınlığı ve ateş hastalıkları görülebilmektedir. Bu hastalıkların yanında ayrıca kusma, öksürme gibi farklı hastalıklar da oldukça yaygındır. Bunun yanında çocuk ve bebekler bu hastalıklara kolayca bulaşabildiği gibi doğru tedavi ve ilaç yöntemi ile de kolay bir şekilde de iyileşebilmektedirler. Ayrıca bu hastalıklara iyi gelen ilaçlar çocuklar için ağır olduğundan onlara göre uygulanmalı ve fazla doz verilmemelidir. Yoksa çocukta başka bir sağlık sorunu bile oluşabilir.

Bebek ve Çocuklar Hangi Hastalıklara Yakalanır?

Bebeklerin çoğu ve çocukların da bir kısmı, çoğunlukla yüksek ateş ve soğuk algınlığına yakalanmaktadırlar. Bu durumun en önemli sebeplerinden birisi ise çocukların biraz soğuk olan bir yiyecek veya içecek tükettiklerinde kolay bir şekilde boğazları ve bademciklerinin şişmesi ve devamında da soğuk algınlığı ve ateş durumunun oluşması. Bununla birlikte çocuk ve bebeklerde kusma, boğaz iltihabı, karın ağrısı gibi hastalık durumları da oldukça sık bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Bu durumlarda da bir doktora başvurulmalı ve hastaya yazılan ilaçları bir an önce almalı ve doktorun söylediği şekilde ve dozda kullanılmalıdır.

Bebekler İçin Ağrı Kesici Ateş Düşürücü Şurup İsimleri

Çocuk ve Bebekler İçin Calpol ve Özellikleri

Çocuk ve bebeklerde en fazla karşılaşılan hastalığın soğuk algınlığı ve boğaz şişkinliği olduğundan ötürü doğal olarak en çok kullanılan ilaç da soğuk algınlığı ve boğaz şişmesi hastalıklarına iyi gelen ilaçlar olacaktır. Bu ilaçların başında bebek ve çocuklar için oldukça fazla kullanılan Calpol geliyor. Calpol, ateş düşürücü ve boğaz ağrısını dindirmeye yönelik olan bir ilaç. Calpol ilacı, 3 aydan daha küçük olan bebeklerde yarım ölçek miktarında, yaklaşık bir yaş veya tam bir yaşında olanlar için yarım veya ta ve bir ve iki yaş arasında olan çocuklar için bir veya iki ölçek Calpol verilmesi önerilmektedir.

Çocuk ve Bebekler İçin Minafen ve Özellikleri

Çocuklar ve bebeklerde kullanılan bir diğer yaygın ilaç ise Minafen’dir. Minafen başlıca, ağrı kesici, ateş düşürücü ve herhangi bir bakteriyel enfeksiyonlara karşı önlem almak için kullanılmaktadır. Bunun yanında ayrıca bronşit, farenjit, nezle, grip, baş dönmesi gibi semptomlarda da kullanılabilir. Çocuklarda kullanımı, 3 ay ve 1 yaş arasında yarım ölçek, 1 ve 6 yaş arasında 1 ile 2 ölçek arasında, 6 ve 12 yaş arası için ise 2 ve 4 ölçek arasında kullanılabilmektedir.

Bebekler İçin Ağrı Kesici Ateş Düşürücü Şurup İsimleri Makalemizi Okudunuz.

Ayrıca, Yeni Dogan Bebeklerde Sarı Kusmanın Nedenleri İsimli Yazımızı da Okumanızı Öneriyoruz.

Bebekler İçin Ağrı Kesici Ateş Düşürücü Şurup İsimleri

Related Articles

Çocuğun Mide Bulantısına Ne İyi Gelir

admin

Bezli Bebeklerde Sünnet Sonrası Bakım

admin

Yeni Dogan Bebeklerde Sarı Kusmanın Nedenleri

admin

Yorum Yapabilirsiniz